Atv Tours

Cappadocia ATV Tour 120MIN.

Go Down

Kadost ATV Safari Activity Permit: Nevşehir İKTM. KAZETOUR / 7315

We are waiting for you to discover valleys with ATVs. A great journey for adventure and ATV tour lovers. We visit the Cappadocia Valleys step by step with ATVs. Join us, don't be late.

*Breaks and photo times are included in the duration of the tour. 

* It is forbidden to enter the valleys in our ATV programs. Steep ups / downs, risky roads are not included in our tour route. Tour cruising speed is determined by our tour leaders. Our ATV Programs are held on the route determined by the Nevşehir Governorship. 

* There is a risk of mud and dust in our ATV tours during WINTER

* It is not possible to rent a car without a guide in our ATV programs. 

* 1 motor is for 2 people. 200 CC. Automatic gear (gas / brake / steering) vehicles are used.

* It is forbidden to drift on the tour. It is forbidden to ride the ATV on 2 wheels. Behavior that poses a security risk is prohibited. 

AFTER YOUR RESERVATION, OUR SALES REPRESENTATIVE WILL CALL YOU. 

THE ACTIVITY RESERVATION PRICES AND CONTENT YOU MAKE ON THIS SITE ARE EXCLUSIVE ONLY TO WWW.KADOST.COM FOR OTHER SALES, IT IS NOT SAMPLE

KAPADOKYA ATV TURU - 2SAAT

 Kadost Göreme Tesislerinde buluşma. ATV araçlarına geçme. Atv araçları hakkında bilgi verilmesi.

Atv tur sıralamasının sağlanması ve tur düzeninin anlatılması. Tura başlama.

Kapadokya atv tur yolu 2Saat: Kapadokya Kılıçlar Vadisi, Kızlar Manastırı, Güllü Vadi ve Kızılçukur Vadisinin panoromik olarak ziyareti. Çavuşin Kasabası tali yolları, Ak Vadi ve Aşk Vadisi ziyareti dönüş.

ATV TURU YAPTIĞIMIZ KAPADOKYA, KILIÇLAR VADİSİ ve AŞK VADİSİ HAKKINDA

Kapadokya Hakkında: 60 milyon yıl önce Erciyes, Hasandağı ve Göllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgâr tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkan bölgedir. 

kılıçlar vadisi

Kılıçlar Vadisi Hakkında: Gorkündere, Zemi Vadisi ve Açık Hava Müzesi’ni geçtikten sonra Göreme’nin ikinci bölümü olan Kılıçlar Vadisi başlıyor. Göreme merkeze 15 dakika, Ortahisara 7km. uzaklıkdır. Açık Hava Müzesi’nin bulunduğu noktadan başlayan Kılıçlar Vadisi Çavuşin Kasabasına kadar ilerlemektedir.

Kılıçlar Vadisi Nerede? Göreme Açık Hava Müzesi ile başlayan Kılıçlar Vadisi Kapadokya'nın en merkezi vadilerinden birisidir. Bir yanında Göreme Açık Hava Müzesi bir yanında Güllüdere Vadisi bulunan vadinin toplam uzunluğu ise yaklaşık 3 kilometredir.. Kapadokya atv turları Kılıçlar Vadisi'nin belirli kesimlerinde yapılmaktadır.

  Kılıçlar Vadisi Göreme’nin en güzel vadilerinden bir tanesidir. Aynı zamanda Kapadokya'da balonların kalktığı vadidir. Uzunluğu 30 metreyi bulan bir tünel, değişik yapıda ki peribacaları, eski kiliseler vadi içerisinde yer alır.  Hala kullanılan güvercinlikler ve kovanlar da Kılıçlar Vadisine farklı bir hava katıyor. Vadi yer yer darlaşırken, adını veren Kılıçlar Çayı’nı takip ettiğinizde uzun ve birbirine çok yakın duvarlardan oluşan küçük bir kanyona ulaşılır. Kapadokya atv turlarımız bu rotalar arasında ki tali yollarda yapılır. Tüm Vadinin atv araçları ile dolaşılması yaklaşık 1 saat sürüyor. Vadi içerisinde ki Kızlar Manastırı tarihi kalıntıları, atv turunun en heyecan verici ziyaret noktalarından. Daha uzun süreli atv turlarına katılmak istiyorsanız, rehberlerle görüşerek Aşk Vadisi ve Ak Vadilerden oluşan 2Saatlik güzergaha atv turunuzu uzatabilirsiniz. Vadi içerisinde doping etkisi yapan taze sıkılmış nar ve portakal suyu satan büfelerle karşılaşıp buralarda mola verebilirsiniz. Gündoğumu saatlerinde yaptığımız atv turlarında, Kılıçlar Vadisi'nin güzelliklerini izlerken, sıcak hava balonları sizlere eşlik edecektir.

Kılıçlar Vadisi Kiliseleri: Kılıçlar Vadisi, Göreme Açık Hava Müzesi’ndeki kalabalık kiliseler grubundan ayrı olarak iki kiliseden oluşan farklı bir gruba ev sahipliği yapıyor. Bu kiliseler vadiyle aynı adı taşıyan Kılıçlar Kilisesi ile Meryem Ana Kilisesi. Bizler Kapadokya atv turlarında bu kiliselerden sadece Kızlar Manastırını ziyaret ediyoruz.

GÜLLÜ VADİ - KIZILÇUKUR PANOROMA: Kapadokya atv turlarında gittiğimiz bir diğer nokta da Güllü Vadi ve Kızılçukur Vadilerini tepeden gören, Kılıçlar Vadisinde ki hakim tepedir. Bu tepeden Güllü Vadi net olarak gözükmektedir ve etkileyici bir manzaraya sahiptir. Güllü Vadi Kapadokya'nın en güzel vadilerinden biri olup, dik yamaçlardan oluşan bir kanyona sahiptir. Kanyon içerisinde bahar aylarında küçük bir dere akarken, yemyeşil bir doğa yapısı bulunmaktadır. Tarihi olarak da çok önemli olan Güllü Vadi içerisinde irili ufaklı birçok kilise bulunmaktadır. Bu kiliselerden başlıcaları Kolonlu Kilise ve Haçlı Kilisedir. Güllü Vadi'nin bitiminden sonra Kızılçukur Vadisi başlar. Kızılçukur Vadisi toprağında ki demirin oksitlenmesi sonucu oluşmuş kırmızı bir renk yapısına sahiptir. 

Kapadokya alan başkanlığınca belirlenen atv turu parkuruna göre Güllü Vadi ve Kızılçukur Vadisine atv motorlar ile girmek yasaktır. Bu vadiler panoromik noktadan kuşbakışı olarak güzkmektedir. Eğer bu vadilerin içlerini ziyaret etmek istiyorsanız at turlarına katılıp özellikle bu vadilere gitmek istediğinizi belirtmeniz gerekir. 2Saatlik at turunda Güllü Vadi ve Kızılçukur kanyonunun içlerini doya doya gezebilirsiniz.

KAPADOKYA AŞK VADİSİ: Kapadokya Aşk vadisi, Göreme ve Uçhisar kasabaları sınırlarında bulunan, Uçhisar ile Göreme arasında bulunan 3.5 km.lik bir kanyondan oluşmaktadır. Aşk Vadisi Kapadokya'nın en güzel vadilerinden birisi olup, vadi içerisinde patika yollar, mağara geçişler, küçük bir dere bulunmaktadır. Vadinin Göreme tarafında ki bitiş kısmında Aşk Vadisi'nin kendine özgü peri pacaları bulunmaktadır. Bu peri bacaları Aşk Vadisinden bir kule gibi gökyüzüne uzanmaktadır. Kapadokya Aşk Vadisi'nin içi atv motorlara ve diğer motorlara araçlara kapalıdır. Bu sebeple Kapadokya atv turlarımız 2saatlik atv turu sürecinde Vadiyi tepeden gören Aşk Vadisi panoroma noktasına kadar gitmektedir. Aşk vadisini tepeden gören bu lokasyon, bütün atv turları için ziyaret noktasıdır. Bu ziyaret noktalarında atv molası verirken, Aşk Vadisini izleyebilir, mola noktasında bulunan büfelerden çay veya organik portakal suyu içebilirsiniz.

 • Fuses
 • Atv Tour, Helmet
 • Tour Leader
 • fuel
 • Security equipment
 • Logistic vehicle
 • Breakfast
 • Lunch
 • Dinner
 • Accommodation in the Camp + 1 Breakfast
 • 1 Night Accommodation + Breakfast
 • Transportation

6 Comment

Kapadokya da ki ilk günümüzde atv turuna katıldık. Herşey çok güzeldi, rehberler çok ilgili. Motorlar ve vadiler çok keyifli. Yarın yine Kadost'la, Kapadokya vadilerinde at turuna gideceğiz. Sonraki günde jeep safari turumuz var. Umarım aynı keyfi alırız. :)

T... D...
10 Ekim 2022

Kapadokya atv turu aktivitesine tavsiye üzerine katıldık. Çok doğru karar vermişiz. Biraz toz olduk ama güzeldi.

H... D...
10 Ekim 2022

K... A...
10 Ekim 2022

Thank you for the great atv tour. Thank you kadost Cappadocia

D... K...
11 Ekim 2022

We joined the Cappadocia ATV tour. We had so much fun. Cappadocia valleys are really beautiful. wonderful Cappadocia

P... D...
12 Ekim 2022

Bugün otele yerleştik. Otelden Kapadokya atv turlarına ve at turlarına katılmamızı tavsiye ettiler. Biz bugün atv turuna, yarında at turuna katılacağız. Atv turunda 2Saatlik sürede Kapadokya'nın bir çok vadisini gezebiliyorsunuz. Hatırımda kalan vadiler Aşk Vadisi, Ak Vadi, Kılıçlar Vadisi. Kızlar manastırı denilen tarihi bir kiliseye de gittik. Açıkçası atv turu tahmin ettiğimden daha iyi çıktı. Tesis içerisinde ki bekleme salonunda, firmadan hizmet alanlar için çay ve kahveler ücretsiz. Yada biz ödemedik bilmiyorum, bizden çay ve kahve ücreti almadılar.

Z... T...
16 Ekim 2022

Share

Get Information!
Kadost Adventure Tours
You can ask what you have on your mind about our tours and reservations.
Customer Representative
Customer Representative
+90 545 550 66 50
Available