Adventure Tours

Red Tour in Cappadocia

Go Down

KAPADOKYA KIRMIZI TUR (RED TOUR) DETAYLAR

*Kapadokya Kırmızı turlar rehber eşliğinde yapılmaktadır.

*Tur programına rehber, ulaşım, öğle yemekleri, (içecekler hariç), müze ve ören yeri girişleri dahildir.

*Turlar profesyonel rehber eşliğinde yapılmaktadır.,

KAPADOKYA KIRMIZI TUR ROTASI

 • Uçhisar Kalesi
 • Göreme Açık Hava Müzesi
 •  Aşk Vadisi
 •  Çavuşin Köyü Harabeleri
 • Paşabağ (Keşişler Vadisi)
 • Öğle yemeği
 • Avanos Çanak, Çömlek İşlikleri
 • Devrent Vadisi (Hayal Vadisi)
 • Ürgüp Peri Bacaları (Üç Güzeller
 • Şarap Deneyimi

* If you want to plan a holiday that is individual, free, full of activity, full of adventure, intertwined with nature, step by step in nature, full of different experiences

* Tired of the crowd, if you want to get away from the stone walls ... We have planned many activities and adventure tours for you. If you love adventure, you will love KADOST.

* We visit the Cappadocia Valleys step by step with different vehicles. Activities are included in our Adventure Cappadocia Tours. You can choose your extra needs from the extras section.

*We have planned for you, adventure tours in the most beautiful locations in Turkey.İstanbul, Bursa, Mersin, Muğla, Antalya, Kocaeli...

THE ACTIVITY RESERVATION PRICES AND CONTENT YOU MAKE ON THIS SITE (KADOST.COM) ARE EXCLUSIVE ONLY TO WWW.KADOST.COM. OUR FOREIGN SALES CHANNELS ARE NOT EXAMPLES FOR OUR SALES REPRESENTATIVE SALES, BRANCH SALES AND DOOR SALES. PERIODIC, EVEN SHORT-TERM PRICE CHANGES, CAMPAIGNS, OPPORTUNITY DISCOUNTS CAN BE SEEN ACCORDING TO OUR SALES-MARKETING ACTIVITIES, THIS SALES MARKETING STUDIES ARE SPECIAL FOR WWW.KADOST.

KAPADOKYA KIRMIZI TUR (RED TOUR)

Kapadokya Kırmızı Tur (Bölge Turu) ücreti kişi başı olarak 40 Euro’dir. Eğer müze kartınız var ise 5 Euro indirim yapılmaktadır. Müze kartınız yok ise tur günü de müze kartını alabilirsiniz. (Müze Kart : 100 TL – 1 sene boyunca müze kart geçen müzelere ücretsiz girebilirsiniz).

*Otel alınış: Sabah 09:00-09:30 civarı servis aracımız sizleri otelden alacak

*Uçhisar Kalesi: Kapadokya’nın çatısı da denilen bölgenin en yüksek noktasındır. Panaromik olarak, Göreme, Uçhisar, Avanos bölgelerinin çoğunu görmektedir. Romalılardan bu yana şehre hakim bu nokta bir müddet fotoğraf, bir müddet göze seyir içeriyor. Kapadokya Kırmızı Tur ile nerelere gideceğinizin rotasını önünüze serilen manzaradan çizmeniz de mümkün. Rehberiniz kaleyi gezdirirken bölgenin tarih boyunca geçirdiği evreler ve oluşumu ile ilgili bilgi aktarımında da bulunacak.

*Göreme Açık Hava Müzesi:  Göreme Açık Hava Müzesi, Kapadokya’nın en önemli ziyaret merkezlerinden bir tanesidir. 1985 senesinden bu yana UNESCO Dünya Mirasları arasında bulunan, ilk Hristiyanların üssü sayılan Göreme Açık Müzesi; kaya kiliseleri, şapelleri ve manastırlarıyla Fizan’dan bile kalkıp gelmeye değecek sanat ve tarih abidelerinden biri. Tarihinin başladığı ilk dönemlerde rahiplerin, keşişlerin, misyonerlerin ocağı olan bölge, ‘bir daha gezmeliyim’ diye ayrılacağınız yerlerden.   

*Aşk Vadisi ve Çavuşin Köyü: Çavuşin Köyü nde Antik Yunan izlerine rastlayacaksınız. Bölgenin en eski kilisesini görecek, yamaçtan inen evlerin muhteşem panoramasına bayılacaksınız. Çavuşin göreceğiniz en tarihi köylerden birisi olacaktır.

*Öğle Yemeği ( içecekler hariç )

*Avanos Çömlek Yapımı: Kırmızı Tur duraklarından en renkli ve en canlı olanı. M.Ö. 2000’li yıllarda Hititlerle başlayan çanak çömlekçiliğin merkezlerinden olan Avanos’ta hangi tezgaha bakacağınızı ve hangi hediyelik eşyayı alacağınızı şaşıracaksınız. Çünkü bölgede albenisi olan onlarca mağaza ve renkli tezgahla karşılaşacaksınız. Hatta ilçenin merkezindeki işliklerde önce ustasından izleyeceğiniz çark başında çömlek yapmayı deneyecek, içinizdeki sanatçıyı ortaya çıkarmak için bir fırsat yakalamış olacaksınız. Avanos’un tam ortasından geçen Kızılırmak ise asırlardır yorulmadan akan coşkulu haliyle sizi seyrine çekecek. Avanos’u seveceksiniz!

*Paşabağı Peri Bacaları:  Keşişler Vadisi diye de bilinen Paşabağ, Kapadokya’da üç başlı peribacalarının en sık rastlandığı bölge. Kapadokya’nın Hasan Dağ ve Güllü Dağ’dan fışkıran lavlarla ve yüzyılların coğrafyasına yaptığı katkılarla oluşum hikayesini en iyi bu peribacaları eşliğinde dinleyeceksiniz. Yüzyıllardır keşişlerin yakarışlarına ve dualarına şahitlik eden vadinin havasına sinen maneviyatı hissetmeye çalışın.

*Devrent Vadisi:  Bu vadiye ‘hayal vadisi’ de deniliyor, bu yüzden gezerken hayal kurmakta sınır tanımayın diyoruz. En çok Napolyon’a, tavşana, deveye benzetilen garip şekilli kayalarıyla tanınan vadide belki size de tanıdık gelecek onlarca kaya bulacaksınız. 

*Kapadokya’nın peribacalarından sonra en meşhur özelliklerinden biri de üzüm bağları ve bu bağlardan kendi üretimi olan şarabı. İrili ufaklı bir çok şarap imalathanesinin bulunduğu yörede bir şarap fabrikasını geziyorsunuz. Gezerken hem tadım hem de alışveriş yapabilirsiniz.

 • Fuses
 • Lunch
 • Tour Leader
 • Region tour
 • Hot-air Balloon
 • Extra 1 Night Accommodation + Breakfast
 • Horseback Riding 1Hour
 • Atv Tour 1Hour

No comment

Share

Get Information!
Kadost Adventure Tours
You can ask what you have on your mind about our tours and reservations.
Customer Representative
Customer Representative
+90 545 550 66 50
Available