Atv Tours

Cappadocia ATV Tour 60Min.

Go Down

CAPPADOCIA ATV TOUR 60 MINUTES - 1 HOUR

*When is the Cappadocia ATV tour done? Our Cappadocia ATV tours are held every day for 365 days. Cappadocia ATV tours consist of 1 Hour, 2 Hour, sunset and sunrise tours. These tours are held every day.

*How many people does the ATV vehicle carry? 1 ATV vehicle is for 2 people. The prices given in ATV tours are the vehicle price.

*How many age groups can participate in the Cappadocia ATV tour? Participants under the age of 17 can join our Cappadocia ATV tours with their parents as passengers. Children under the age of 10 cannot participate in ATV tours.

*Who can use ATV in Cappadocia ATV tour? In our Cappadocia ATV tours, people over the age of 18 can use ATV engines.

*How much is the Cappadocia ATV tour price? You can check the Cappadocia ATV tour prices from our 2023 ATV tours list.

*What are Cappadocia ATV companies? Although there are many Cappadocia ATV tour companies, our company KADOST activity provider Kazetur Türsab provides service with the number 7315.

*Is there any negotiation or change in Cappadocia ATV tour prices? Although there are many companies that make ATV tours in Cappadocia, each company has its own price policy. However, ATV tours are fixed in our company.

*How can I join the Cappadocia ATV tour? You can join our Cappadocia ATV tours by filling out the reservation section.

*Is it difficult to use ATV vehicles? Using Cappadocia ATV vehicles is not difficult at all. You can use an ATV with a short briefing and test drive. Our Cappadocia ATV tours are suitable for amateur riders.

*What should be considered while participating in the Cappadocia ATV tour? Our guests participating in the Cappadocia ATV tour must comply with the ATV tour rules. These rules are not to leave the tour order, to follow the leading ATV. You cannot drift with an ATV. Not disturbing other participants in the ATV tour. Correct use of ATV engines. It consists of such rules.

*Do the ATVs go fast on the ATV tour? Tour leaders decide the cruising speed in tours. Participants are obliged to comply with the cruising speed of the ATV tour. ATV tours of participants who do not comply with the cruising speed of the tour will be canceled and no refund will be made.

*Where is the Cappadocia ATV tour done? Our Cappadocia ATV tours are made on a route that passes through Kılıçlar Valley, Girls Monastery, Rose Valley - Red Valley Panoroma, Love Valley, White Valley, Çavuşin secondary roads. The duration of the ATV tour affects the number of visiting points.

*Is there a shuttle service for those who want to join the ATV tour? Our service facilities are divided into paid and free. While there is a free shuttle service within Çavuşin, Göreme Town, there is a paid shuttle service outside these locations.

*For your questions about Cappadocia ATV tours, you can visit the "Frequently Asked Questions" section or write to the KADOST SUPPORT section.

Kadost ATV Safari Activity Permit: Nevşehir İKTM. KAZETOUR / 7315

We are waiting for you to discover valleys with ATVs. A great journey for adventure and ATV tour lovers. We visit the Cappadocia Valleys step by step with ATVs. Join us, don't be late.

*Breaks and photo times are included in the duration of the tour. 

* It is forbidden to enter the valleys in our ATV programs. Steep ups / downs, risky roads are not included in our tour route. Tour cruising speed is determined by our tour leaders. Our ATV Programs are held on the route determined by the Nevşehir Governorship. 

* There is a risk of mud and dust in our ATV tours during WINTER

* It is not possible to rent a car without a guide in our ATV programs. 

* 1 motor is for 2 people. 200 CC. Automatic gear (gas / brake / steering) vehicles are used.

* It is forbidden to drift on the tour. It is forbidden to ride the ATV on 2 wheels. Behavior that poses a security risk is prohibited. 

AFTER YOUR RESERVATION, OUR SALES REPRESENTATIVE WILL CALL YOU. 

THE ACTIVITY RESERVATION PRICES AND CONTENT YOU MAKE ON THIS SITE ARE EXCLUSIVE ONLY TO WWW.KADOST.COM FOR OTHER SALES, IT IS NOT SAMPLE

KAPADOKYA ATV TURU - 1SAAT

 Kadost Göreme Tesislerinde buluşma. ATV araçlarına geçme. Atv araçları hakkında bilgi verilmesi.

Atv tur sıralamasının sağlanması ve tur düzeninin anlatılması. Tura başlama.

Kapadokya atv tur yolu 1Saat: Kapadokya Kılıçlar Vadisi, Kızlar Manastırı, Güllü Vadi ve Kızılçukur Vadisinin panoromik olarak ziyareti. Çavuşin Kasabası tali yollarında atv sürüşü ve dönüş.

ATV TURU YAPTIĞIMIZ KAPADOKYA, KILIÇLAR VADİSİ HAKKINDA

Kapadokya Hakkında: 60 milyon yıl önce Erciyes, Hasandağı ve Göllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgâr tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkan bölgedir. 

kılıçlar vadisi

Kılıçlar Vadisi Hakkında: Gorkündere, Zemi Vadisi ve Açık Hava Müzesi’ni geçtikten sonra Göreme’nin ikinci bölümü olan Kılıçlar Vadisi başlıyor. Göreme merkeze 15 dakika, Ortahisara 7km. uzaklıkdır. Açık Hava Müzesi’nin bulunduğu noktadan başlayan Kılıçlar Vadisi Çavuşin Kasabasına kadar ilerlemektedir.

Kılıçlar Vadisi Nerede? Göreme Açık Hava Müzesi ile başlayan Kılıçlar Vadisi Kapadokya'nın en merkezi vadilerinden birisidir. Bir yanında Göreme Açık Hava Müzesi bir yanında Güllüdere Vadisi bulunan vadinin toplam uzunluğu ise yaklaşık 3 kilometredir.. Kapadokya atv turları Kılıçlar Vadisi'nin belirli kesimlerinde yapılmaktadır.

  Kılıçlar Vadisi Göreme’nin en güzel vadilerinden bir tanesidir. Aynı zamanda Kapadokya'da balonların kalktığı vadidir. Uzunluğu 30 metreyi bulan bir tünel, değişik yapıda ki peribacaları, eski kiliseler vadi içerisinde yer alır.  Hala kullanılan güvercinlikler ve kovanlar da Kılıçlar Vadisine farklı bir hava katıyor. Vadi yer yer darlaşırken, adını veren Kılıçlar Çayı’nı takip ettiğinizde uzun ve birbirine çok yakın duvarlardan oluşan küçük bir kanyona ulaşılır. Kapadokya atv turlarımız bu rotalar arasında ki tali yollarda yapılır. Tüm Vadinin atv araçları ile dolaşılması yaklaşık 1 saat sürüyor. Vadi içerisinde ki Kızlar Manastırı tarihi kalıntıları, atv turunun en heyecan verici ziyaret noktalarından. Daha uzun süreli atv turlarına katılmak istiyorsanız, rehberlerle görüşerek Aşk Vadisi ve Ak Vadilerden oluşan 2Saatlik güzergaha atv turunuzu uzatabilirsiniz. Vadi içerisinde doping etkisi yapan taze sıkılmış nar ve portakal suyu satan büfelerle karşılaşıp buralarda mola verebilirsiniz. Gündoğumu saatlerinde yaptığımız atv turlarında, Kılıçlar Vadisi'nin güzelliklerini izlerken, sıcak hava balonları sizlere eşlik edecektir.

Kılıçlar Vadisi Kiliseleri: Kılıçlar Vadisi, Göreme Açık Hava Müzesi’ndeki kalabalık kiliseler grubundan ayrı olarak iki kiliseden oluşan farklı bir gruba ev sahipliği yapıyor. Bu kiliseler vadiyle aynı adı taşıyan Kılıçlar Kilisesi ile Meryem Ana Kilisesi. Bizler Kapadokya atv turlarında bu kiliselerden sadece Kızlar Manastırını ziyaret ediyoruz.

GÜLLÜ VADİ - KIZILÇUKUR PANOROMA: Kapadokya atv turlarında gittiğimiz bir diğer nokta da Güllü Vadi ve Kızılçukur Vadilerini tepeden gören, Kılıçlar Vadisinde ki hakim tepedir. Bu tepeden Güllü Vadi net olarak gözükmektedir ve etkileyici bir manzaraya sahiptir. Güllü Vadi Kapadokya'nın en güzel vadilerinden biri olup, dik yamaçlardan oluşan bir kanyona sahiptir. Kanyon içerisinde bahar aylarında küçük bir dere akarken, yemyeşil bir doğa yapısı bulunmaktadır. Tarihi olarak da çok önemli olan Güllü Vadi içerisinde irili ufaklı birçok kilise bulunmaktadır. Bu kiliselerden başlıcaları Kolonlu Kilise ve Haçlı Kilisedir. Güllü Vadi'nin bitiminden sonra Kızılçukur Vadisi başlar. Kızılçukur Vadisi toprağında ki demirin oksitlenmesi sonucu oluşmuş kırmızı bir renk yapısına sahiptir. 

Kapadokya alan başkanlığınca belirlenen atv turu parkuruna göre Güllü Vadi ve Kızılçukur Vadisine atv motorlar ile girmek yasaktır. Bu vadiler panoromik noktadan kuşbakışı olarak güzkmektedir. Eğer bu vadilerin içlerini ziyaret etmek istiyorsanız at turlarına katılıp özellikle bu vadilere gitmek istediğinizi belirtmeniz gerekir. 2Saatlik at turunda Güllü Vadi ve Kızılçukur kanyonunun içlerini doya doya gezebilirsiniz.

 • Fuses
 • Atv Tour, Helmet
 • Tour Leader
 • fuel
 • Security equipment
 • Logistic vehicle
 • Breakfast
 • Lunch
 • Dinner
 • Accommodation in the Camp + 1 Breakfast
 • 1 Night Accommodation + Breakfast
 • Transportation

12 Comment

Kapadokya atv turları için bekleriz.

C... Ö...
26 Şubat 2021

İlk kez atvlere bindim. Kapadokya nın en güzel vadilerini gezdik. Araçlar çok yavaş gidiyor ama yinede tur gayet iyiydi.

S... K...
10 Ekim 2022

Arkadaşlarimla Kapadokya tatiline geldik balona binemedik. En iyi alternatif atv turu. Kapadokya vadilerinin cogunu gezme firsati buluyorsunuz. Kiliclar Vadisini cok begendim. Tekrar gorusmek uzere

N... B...
12 Ekim 2022

Herşey çok guzeldi. Rehberler çok ilgilendi. Baslarda biraz atv kullanirken zorlandim ama sonra alistim. Kapadokya ya gelenler icin balona alternatif en iti aktivite tavsiye ederim.

S... K...
12 Ekim 2022

Amazing atv tour. Cappadocia is wonderful.

L... I...
12 Ekim 2022

Kapadokyada yapabileceginiz en populer turlardan bir tanesi atv turlari. Atvler 2kisilik. 1atv kiralayip 2kisi binebiliyorsunuz. Fiyati balona ve diger bolge turlarina gore bence cok uygun. 1saat ve 2saat atv turuna katilabiliyorsunuz. Rehber esliginde atv motorlar ile sizi Kapadokya vadilerinde gezdiriyorlar. Bence atv turunun icerigide oldukca iyi. Bir cok vadiyi gorebiliyorsunuz. Cocuklara atv surdurmuyorlar ama sizinle tura katilabiliyorlar.

S... K...
13 Ekim 2022

Google uzerinden arastirirken Kadost a rastladik. Kapadokya da atv turu yapmak istiyorsaniz 1saat ve 2saat tur secenekleri var. Atv.ler belirli bir hizda gidiyor. Rehberler size eslik ediyor. Bizim kullandigimiz atv.ler 200cc. ve 1atv 2kisilik. Kapadokya daki Kiliclar Vadisi, Kizlar Kilisesini ve ask vadisini atv turunda gezebiliyorsunuz. Biz yazin, gunbatimi atv turuna gittik ve vadilerde cok fazla atv turu vardi. Buda biraz fazla toza neden oluyor. Gun icerisindeki atv turlari daha sakin oluyor. Görmede cok fazla atv turu yapan firma var. Ama biz Kadost u tercih ettigimiz icin cok memnunuz. Atv araclari kullanmak karisik gibi gozukuyor ama cok kolay. Kisa bir atv turu infosu ile profesyonel atv surucusu gibi atv kullanabiliyorsunuz. Tabi rehberler cok disiplinli araclarla drift atmaniza ve siradan cikmaniza izin vermiyorlar 😂

F... B...
13 Ekim 2022

Kapadokya atv turuna katılmaya arkadaşlarımla karar verdik. Arkadaşım saffet mutlaka atv turuna katılalım dedi. 4 Tane atv kiraladık. Atv araçları çok güzel. Bizi Kılıçlar Vadisi ne götürdüler. Kılıçlar Vadisinden sonra Aşk Vadisine gittik. Aşk vadisinin inanılmaz bir atmosferi var. Kapadokya ya her geldiğimde atv turlarına katılmaya çalışıyorum.

M... K...
13 Ekim 2022

Atv turu cok guzeldi ama biraz yavas gittik. Program cok dolu, vadiler cok guzeldi. Biraz toz vardi maske verdiler ama yinede vadiler cok tozlu.

S... i...
13 Ekim 2022

Cappadocia ATV tour was very enjoyable and fun. The sunset in Cappadocia is wonderful. We wandered through the valleys. thanks

S... C...
13 Ekim 2022

Her yıl Türkiye'ye geldiğimizde uğradığımız atv turu firması. Bu yıl atv turlarına çok fazla düzenleme ve denetleme getirilmiş. Ama güvenlik için bence böylesi daha iyi olmuş. Bu yıl geldiğimde Hasan abiyi göremedik. Geçen yıl onunla gezmiştik. Bu yıl atv turumuzda metin bize eşlik etti. Onun turu da çok iyiydi bizle çok ilgilendi. Teşekkür ederim, seneye inşallah tekrar görüşmek üzere.

S... T...
16 Ekim 2022

e... h...
22 Haziran 2023

Share

Get Information!
Kadost Adventure Tours
You can ask what you have on your mind about our tours and reservations.
Customer Representative
Customer Representative
+90 545 550 66 50
Available