Atlı Binicilik

Endurance Antrenmanı 5Gün Bursa

Aşağı Kaydır
Atlı Binicilik
5 Gün
Bursa

Endurance Hakkında:  Atlı dayanıklılık yarışmalara binicilik spor dalını ilgilendiren bir yarışmadır. Bu yarışma kapsamında atların çeşitli durumlara karşı ne kadar dayanıklı olabildikleri ölçülür. Yarışma atların üzerinde bulunan binicilerin yarışma parkurlarından atlarını doğru idare ederek başarılı bir şekilde geçip geçemediklerinin ölçülmesini sağlar. Atların zamana ve parkura karşı yapılan yarıştan başarılı ve sağlam bir şekilde çıkabiliyor olması önemlidir. Bunun için at binicilerinin atlarının durumlarını iyi bilmeleri gerekir. 

Eğitim Süresi: 5GÜN                     Eğitim İçeriği: Uygulama & Teorik

Günlük KM: 20km.-30 km       Toplam KM. 50-60 km.    At Orjini: Safkan Arap

Parkur: Ormanlık alan, Orman yolu, Mevsim koşullarına göre çamur, Islak zemin, Toprak zemin

Konaklama: Otel (Kahvaltı, öğün yemekleri dahil/Kişisel harcamalar, yemeklerde içecekler hariç)


*DETAYLI BİLGİ İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR KISMINI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

*EXTRA TALEPLERİNİZİ EXTRALAR BÖLÜMÜNDEN EKLEYEBİLİRSİNİZ.

Atlı Dayanıklılık Yarışma Talimatı.pdf

   

    En büyüleyici lokasyonlarda, birbirinden farklı binicilik deneyimleri sağlıyor.  Vadilerde, göl yollarında, ormanlarda, peri bacaları arasında, dağ yollarında, sahillerde atlarımızla yollardayız.  Her yaş kategorisine, her biniş seviyesine uygun,  1Saatten - 7Gün ve üzerinde atlı binicilik deneyimleri ile sizlerleyiz.

EXTRA İHTİYAÇLARINIZ İÇİN EXTRALAR BÖLÜMÜNÜ İNCELEYEBİLİRSİNİZ

PROGRAM

1.GÜN Kahvaltı. Bursa'ya yola çıkma. Bursa'ya ulaşma. Otele yerleşme. Öğle Yemeği. Öğleden sonra Doğuşlu Binicilik merkezine ulaşma. Eğitmenler ile tanışma. Program infosu. At seçimi. At binme ve uygulama eğitimleri. 2Saat+-Parkur: Orman ve dağ yolları. Program bitişi. Otele dönüş. Gece eğlencesi... Canlı müzik dinletisi.

2.GÜN Kahvaltı. İstirahat. Bursa bölge gezisi. Tam gün.  Cumalı Kızık Köyü, Gölyazı, Gölyazı Hamamı, Ulu Camii, Evliya Çelebi, Uluabat Gölü 

3.GÜN Kahvaltı. Doğuşlu Binicilik'e ulaşma. At binme ve uygulama eğitimleri. 2Saat+- Öğle yemeği. Öğleden sonra TEKNİK/TAKTİK (45DK.X2Ders) Program bitişi. Serbest zaman.

4.GÜN Kahvaltı. TEKNİK/TAKTİK teorik eğitimi. (45dk.X2Ders) Öğle Yemeği. Trekking Program bitişi. Otele dönüş. Akşam yemeği.

5.GÜN Kahvaltı. Doğuşlu Binicilik'e ulaşma. At binme ve uygulama eğitimleri. 2Saat+- Öğle yemeği. Dönüş.


TEORİK & UYGULAMA ANTRENMAN İÇERİKLERİ: Atla iletişim.  Endurance startı teknik ve taktikleri. At nabız ölçümü, at üstünde nabız takibi ve tahmini. Nabız düşürme ve at dinlendirme teknikleri. Zorlu arazi koşullarında at hakimiyeti. Sabit tempoda hafif süratli. Sabit tempoda dörtnal. . Değişken tempo koşuları. Yokuş iniş/çıkış  teknikleri. Takım halinde tempo tutma. Bireysel tempo tutma. Mesafeye göre teknik/taktik planlama. At özelliklerine göre teknik/taktik planlama. Binici kondisyonu geliştirme koşuları.

 • Sigortalar
 • Transfer (4+pax)
 • Güvenlik ekipmanı
 • Lojistik aracı
 • Öğle yemekleri
 • Konaklama
 • Kahvaltı
 • Endurance Atı
 • Kurs Tamamlama Belgesi
 • Eğitmen
 • 1 Gece Konaklama (Oda Fiyatı)
 • Endurance Lux Paket
 • Extra 3Gün Kapadokya Turu

Yorum yok

Paylaş

Kadost Destek!
Kadost Aktivite Sağlayıcı
Turlarımız ve rezervasyon hakkında aklınızdakileri sorabilirsiniz
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
+90 545 550 66 50
Müsait