Service Agreement

1. İş bu sözleşmede bir tarafta KADOST (BÜYÜKATA TURİZM TAŞIMACILIK TARIM HAY. İNŞ. LTD. ŞTİ. ( AVANOS VD. – 193 039 99 29 – KAZETUR TÜRSAB: A-7315) (Bu sözleşmede kısaca HİZMET SAĞLAYICI diye anılacaktır) diğer tarafta ürünü satın alan kişi (katılımcı olarak anılacaktır) arasında yapılmıştır. Bu sözleşmede bahsi geçen şart ve kurallar ürünü satın alan katılımcı ile satın alma sürecinden başlayıp HİZMET SAĞLAYICI tarafından verilen hizmetin tamamlanmasına kadar arada geçen süreyi kapsar.

2. HİZMET SAĞLAYICI 2021-2022  yılı içerisinde MACERA KAPADOKYA, ATLI BİNİCİLİK, ATV, JEEP SAFARİ, KANO, TREKKING, BİSİKLET programları için, seçilen paket içeriğine göre  Kapadokya’da bulunan (5 yıldızlı) Suhan Hotel, Hilton Hotel, (Butik) Maron Cave Hotel,  (Butik) Divan Hotel, Göreme Çiner Hotel,  (Butik) In Stone House oteli konaklamalar için kullanmaktadır. Satın alınan konaklama tipine göre otellere giriş saaati 8:00,  çıkış saati 11:00 dir. Katılımcılar otele bir gün erken giriş yapabilirler. Bu durumda rezervasyon ön bildirimi şarttır. Tüm anlaşmalı olduğumuz oteller için 500 TL kişi başı günlük ekstra ödeyerek konaklama yapabilirler. 1 akşam yemeği set menü ve 1 gece konaklamayı kapsar. Bu ekstra konaklama bedelleri alışveriş esnasında alınmamış ise otelde giriş esnasında nakit olarak ödenecektir. Erken giriş konaklamalarından sadece KADOST paket tur satın alan katılımcılar belirlenen fiyatlardan yararlanabilirler. Hizmet sağlayıcı gerek görürse aynı standartlarda başka otelleri de konaklama için tercih edebilir. Hizmet sağlayıcı kötü hava koşulları ve diğer risk oluşturabilecek durumlara karşı GÜVENLİĞE BAĞLI OLARAK hizmet alımını durdurabilir veya erteleyebilir. Bu ve benzeri durumlarda katılımcıya ücret iadesi yapılır. Hizmet sağlayıcı katılımcının art niyetli, güvenlik kurallarına uymayan, kendi ve gurup güvenliğini tehlikeye atan, grupta ve otelde huzursuzluk yaratıcı davranışlar sergileyen, otel malına/eşyalarına ve malzemelerine zarar veren kötü niyetli davranışları sebebi ile tutanak tutarak, katılımcının hizmet alımını durdurabilir. Aktivite katılım kurallarına uymama sebebi ile hizmet alımı durdurulan katılımcı hiç bir hak talebinde bulunamaz.


3. KAPADOKYA 2-3 SAATLİK AKTİVİTE TATİL PAKETİ

AKTİVİTELER: Kadost 1 Saat, 2 Saat, 3 Saat (Yarım Gün) sürelerle hizmetini verdiği Atlı turlar, Atv. Turları, Kano Turları, Jeep Safari Turları, Balon Turları, Oryantiring Turları, Trekking Turları, Bisiklet Turları ile ilgili hizmetlerini KADOST GÖREME TESİSLERİ’nde sağlamaktadır. Bu programlar KDV. Sigortalar, Grup Liderleri dahil olarak satılır. Kişisel giyecekler, kişisel yiyecekler, program fotoğrafları, konaklamalar, yiyecek ve içecekler program fiyatına dahil değildir. Bu programlara katılan herkes ALİANZZ Sigorta kapsamında sigortalanır. Sigortalar sadece binici sağlık giderlerini karşılar. Katılımcıların düşürüp kırdığı ve kaybettiği kişisel malzemeleri sigorta kapsamına girmez. Hizmet sağlayıcı kötü hava koşulları ve diğer risk oluşturabilecek durumlara karşı GÜVENLİĞE BAĞLI OLARAK hizmet alımını durdurabilir veya erteleyebilir. Bu ve benzeri durumlarda katılımcıya ücret iadesi yapılır. Hizmet sağlayıcı katılımcının art niyetli, güvenlik kurallarına uymayan, kendi ve gurup güvenliğini tehlikeye atan davranışları sebebi ile tutanak tutarak, katılımcının hizmet alımını durdurabilir. Aktivite katılım kurallarına uymama sebebi ile hizmet alımı durdurulan katılımcı hiç bir hak talebinde bulunamaz.


4. KAPADOKYA TAM GÜNLÜK AKTİVİTE TATİL PAKETİ

AKTİVİTELER:  Kadost tam gün (6 saat) aktivite hizmeti sağladığı Atlı turlar, Atv. Turları, Kano Turları, Jeep Safari Turları, Balon Turları, Oryantiring Turları, Trekking Turları, Bisiklet Turları ile ilgili hizmetlerini KADOST GÖREME TESİSLERİ’nde sağlamaktadır. Bu programlar KDV. Sigortalar, Grup Liderleri, öğle yemekleri dahil olarak satılır. Kişisel giyecekler, kişisel yiyecekler, program fotoğrafları, konaklamalar, yiyecek ve içecekler program fiyatına dahil değildir. Bu programlara katılan herkes ALİANZZ Sigorta kapsamında sigortalanır. Sigortalar sadece binici sağlık giderlerini karşılar. Katılımcıların düşürüp kırdığı ve kaybettiği kişisel malzemeleri sigorta kapsamına girmez. Günübirlik programlar da ki yemekler, satılan programın içeriğinde yazan menüler şekliyle verilir. Hizmet sağlayıcı kötü hava koşulları ve diğer risk oluşturabilecek durumlara karşı GÜVENLİĞE BAĞLI OLARAK hizmet alımını durdurabilir veya erteleyebilir. Bu ve benzeri durumlarda katılımcıya ücret iadesi yapılır. Hizmet sağlayıcı katılımcının art niyetli, güvenlik kurallarına uymayan, kendi ve gurup güvenliğini tehlikeye atan davranışları sebebi ile tutanak tutarak, katılımcının hizmet alımını durdurabilir. Aktivite katılım kurallarına uymama sebebi ile hizmet alımı durdurulan katılımcı hiç bir hak talebinde bulunamaz.


5.SICAK HAVA BALONU AKTİVİTE TURU

SICAK HAVA BALONU: Kadost tarafından satılan sıcak hava balonu programlarının hizmeti balon firmaları tarafından hizmet alım yoluyla sağlanır. Kadost sıcak hava balonu programlarında BÖLGE İÇİ ULAŞIM, KDV.,SİGORTALAR, SABAH CAFEBREAK, UÇUŞ PROGRAMI (45.-60 Dak. Arası)  UÇUŞ SERTİFİKASI, UÇUŞ SONRASI KUTLAMA PROGRAMInı sağlamakla yükümlüdür. Hizmet alımına kişisel giyecekler, kişisel yiyecek ve içecekler, program fotoğraf ve vidoları dahil değildir.  Uçuş süreleri hava rüzgar hızı durumuna bağlı olarak 45-60 dk. Arasındadır. Sıcakhava balonu uçuşu SİVİL HAVACILIK KURUMU’nun o günkü uçuş izni şartlarına bağlı olarak yapılır. Bu izin Sivil Havacılık Kurumu tarafından, güvenlik riski tespitine bağlı olarak uçuş öncesi anlık olarak iptal edilebilir. Bu iptaldan HİZMET SAĞLAYICI sorumlu tutulamaz. Katılımcı, satışı yapılan ancak Sivil Havacılık Kurumu iznine bağlı olarak uçuşu yapılamayan iptallerden kaynaklanan durumlarda ödemiş olduğu parayı iade alabilir. Veya uçuşunu bir sonraki güne erteleyebilir.  Katılımcının uyuya kalması, programa katılmaması gibi durumlarda para iadesi yapılmaz. Söz konusu durumda katılımcı hiç bir hak iddia edemez. Hizmet sağlayıcı kötü hava koşulları ve diğer risk oluşturabilecek durumlara karşı GÜVENLİĞE BAĞLI OLARAK hizmet alımını durdurabilir veya erteleyebilir. Bu ve benzeri durumlarda katılımcıya ücret iadesi yapılır. Hizmet sağlayıcı katılımcının art niyetli, güvenlik kurallarına uymayan, kendi ve gurup güvenliğini tehlikeye atan davranışları sebebi ile tutanak tutarak, katılımcının hizmet alımını durdurabilir. Aktivite katılım kurallarına uymama sebebi ile hizmet alımı durdurulan katılımcı hiç bir hak talebinde bulunamaz.


6. KIZILIRMAK/IHLARA AKARSU VE DURGUNSU KANO ile KANYONİNG PROGRAMLARI

AKTİVİTE: Kadost tarafından hizmeti sağlanan Akarsu ve Durgunsu Kano programları Kayseri-Gülşehir arasında Kızılırmak üzerinde, IHLARA VADİSİ içerisinden geçen Melendiz Çayı üzerinde yapılır. Hizmet sağlayıcı kötü hava koşulları ve diğer risk oluşturabilecek durumlara karşı GÜVENLİĞE BAĞLI OLARAK hizmet alımını durdurabilir veya erteleyebilir. Bu ve benzeri durumlarda katılımcıya ücret iadesi yapılır. Hizmet sağlayıcı katılımcının art niyetli, güvenlik kurallarına uymayan, kendi ve gurup güvenliğini tehlikeye atan davranışları sebebi ile tutanak tutarak, katılımcının hizmet alımını durdurabilir. Aktivite katılım kurallarına uymama sebebi ile hizmet alımı durdurulan katılımcı hiç bir hak talebinde bulunamaz.


7. KADOST KAMPÇILIK AKTİVİTELERİ, DOĞA VE SANAT OKULU KAMPLARI

Aktivite: 1. 2.3.5.7.12 Günlük Doğa Sporları ve Sanat Okulları Kampları ile, Kadost Kampçılık programları faaliyetleri Kadost Göreme Tesisleri’nde yapılır. Kadost hizmeti sağlanan alanda ki bütün güvenlik önlemlerini almakla yükümlüdür. Katılımcı almış olduğu kamp paketinin içeriğine göre yemeklerini Kadost Göreme Tesislerinde menü şeklinde alır. Kamp programlarına katılan katılımcıların konaklaması ÇADIR, OTEL olarak sağlanır. Hizmet sağlayıcı kötü hava koşulları ve diğer risk oluşturabilecek durumlara karşı GÜVENLİĞE BAĞLI OLARAK hizmet alımını durdurabilir veya erteleyebilir. Bu ve benzeri durumlarda katılımcıya ücret iadesi yapılır. Hizmet sağlayıcı katılımcının art niyetli, güvenlik kurallarına uymayan, kendi ve gurup güvenliğini tehlikeye atan davranışları sebebi ile tutanak tutarak, katılımcının hizmet alımını durdurabilir. Aktivite katılım kurallarına uymama sebebi ile hizmet alımı durdurulan katılımcı hiç bir hak talebinde bulunamaz.

Kadost doğa sporları ve aktivite tatil Organizasyonu programları normal bir turdan farklılık gösterir. Bu organizasyona katılabilmek için bir takım ön şartlar mevcuttur. Tüm bu detaylar organizasyonun resmi sitesinde (www.kadost.com katılım şartları ve kuralları bölümünde yer almaktadır ve katılımcılar organizasyona kayıt olurlarken, tüm detayları bu web sitesinde incelemiş ve kabul etmiş olduklarını  kabul ederler.


8. Her dönemin başında yapılan hoşgeldiniz toplantısında (info) grup liderleri tarafından kamp kuralları tek tek açıklanır. Bu kurallar grubun mutluluğu adına konulmuş kurallardır. Kamp içerisinde grubun mutluluğu ve huzurunu bozacak ve toplumun örf ve ilkeleri ile değerlerine ters düşecek türden davranışlar ve söylemlerde bulunan katılımcıyı program yöneticilerinin ihraç etme hakkı ve yetkisi bulunmaktadır. Herhangi bir nedenle programdan ihraç edilen kişiye herhangi bir geri ödeme yapılmaz. İhraç etme hakkı kişinin değil kampa katılan katılımcılarının çoğunluğunun vereceği karar birlikteliği ile organizasyonu yöneten organizatörlerin inisiyatifine bağlıdır.


9. TARİH DEĞİŞİKLİK HAKKI

Katılımcı kampın başlamasına 7 GÜN kalan süreye kadar; kontenjan olması durumunda kamp dönemini tarihini değiştirebilir veya kampa katılım hakkını katılım koşullarına uyan bir başkasına devredebilir. (Bu değişikliklerin e-posta ile veya yazılı olarak bildirilmesi zorunludur. Sözel bildirimin geçerliliği yoktur.) Satın alınan tarihe 7 gün kalan zaman dilimi aşılmışsa eğer, acentanın değişiklik yapmama hakkı saklıdır. Bildirim süresi aşılmışsa katılımcıya ücret iadesi yapılmaz. Kişinin tarih değişikliği yapması durumunda değişiklik yapılan iki dönem arasındaki fiyat farkı kişinin rezervasyon yapmış olduğu tarihteki fiyatlar baz alınarak yapılır. Değişiklik yapılmak istenilen dönemin  bedeli  üzerinden hesaplanarak iki dönem arasındaki farka bakılarak kontenjan olması durumunda  kişinin bu fark bedelini ödemesine istinaden  değişiklik yapılır. Değişiklik yapılmak istenilen dönemin fiyatı satın alınan dönemden düşük ise katılımcıya herhangi bir fiyat farkı ödenmeksizin değişiklik yapılır.


10. BİR BAŞKASINA HAK DEVRİ

Katılımcı herhangi bir sebeble satın almış olduğu tatili bir başkasına devredebilir. Bu durumda; devredeceği kişinin katılım şartlarına haiz olması gerekmektedir ayrıca devreden kişi bunu acentaya en az 7 gün öncesinden resmi e-posta adresi ile yada yazılı olarak bildirmek durumundadır. Bildirim yapılmaksızın devir yapılamaz bundan dolayı herhangi bir ücret iadesi yapılamaz.


11. ÖDENEN BEDELİ SAKLI TUTMA HAKKI

Katılımcı herhangi bir nedenle tatilini icra edemeyeceğini 7 günlük bildirim süresini aşılmaksızın acenteye yazılı olarak bildirimde bulunup ödemiş olduğu bedelin daha sonra kullanmak üzere içeride tutma isteğini bildirebilir bu durumda katılımcı Kazetur  TÜRSAB 7315 bünyesinde sürdürülen tüm aktivitelerde kullanılmak üzere ödemiş olduğu bedelin karşılığı kadar hak sahibi olacaktır. Bu hakkını aynı yıl içerisinde kullanmalıdır. Rezervasyon senesinde kullanılmayan ve daha önceden saklı tutulmuş miktarın geri ödemesi mümkün değildir kişinin hakkı yanacaktır.


12. İPTAL İADE

Herhangi bir nedenle iptal ve iadelerde kişiler geçerli olan iptal nedenini belgeli ve yazılı olarak acentaya bildirmek durumundadır (kendisinin ya da 1.derece akrabasının başına gelebilecek ölüm, yaralanma, kaza, aktivite ve tatili icra edemeyeceğine dair sağlık durumları hamilelik ve benzeri. Kişilerin  eğitim hayatını etkilyen sınav tarih değişiklikleri ve benzeri durumlar ile salgın hastalıklar) Bu durumda iptalin tur başlangıç tarihinden 30 gün öncesine kadar yazılı olarak bildirilmesi kaydıyla iade işlemi yapılır. 30 günden önceki başvurularda ücretin tamamı, 30 gün ve sonrasında bildirilen iptal taleplerinde paket tur toplam bedeli üzerinden %20 oranında kesinti uygulanarak iade işlemi yapılır. Tur başlangıç tarihine 7 gün kala iptal durumunda iade işlemi yapılmaz. İadeler her ayın 16’sı ya da takip eden iş günü, ödemeyi yapan kişi hesabına iadesi yapılır. (tüm bu istekler yazılı olarak rezervasyon yapan kişi tarafından bildirilmelidir.)  İptal durumunda kişiler isterlerse tarih değişikliği devir ve içeride saklı tutma hakkını da kullanabilir.


13. Organizasyonu gerçekleştiren ekibin, beklenilmeyen doğal şartların değişmesi veya Türkiye Cumhuriyeti resmi makam ve kurumların işleyişinin değişmesinden sebeple ortaya çıkabilecek ve buna benzer durumlara istinaden bildirim yapmaksızın Tatil programında ekleme ve çıkarma hakkı bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda katılımcının onayı gerekmediği gibi, kendisine iptal veya tazminat hakkı doğurmaz. Ancak KADOST organizasyonu katılımcı memnuniyetini her şeyin üzerinde tuttuğundan bu sebeple kişilerin haklarını inciten bir eylem ve art niyet içerisinde davranış göstermemekle yükümlüdür. Kişilerin mutluluğu ve güvenliği etkileyecek sebepler hasıl olduğu takdirde bu durum grup liderleri aracılığı ile tatil sürecinde katılımcılarımızla paylaşılacaktır.


14. Herhangi bir kamp dönemi, afet, savaş vb. olağanüstü mücbir durumlarda gerçekleştirilememesi durumunda, katılım ücretleri ilan edilecek süreler içerisinde katılımcılara eksiksiz olarak iade edilir.


15. Bu organizasyona, organizasyonun resmi sitesi üzerinden kayıt olunabilir. Katılımcı en geç 3 iş günü içerisinde yine organizasyonun resmi sitesi üzerinde bulunan ilgili banka hesap numaralarına isim, soy isim, ve sistemin verdiği sipariş numarası ile ödeme eft havale yapmalıdır. Kişi almış olduğu banka dekontunu meydana gelebilecek herhangi bir olumsuzluk ihtimalini göz önünde bulundurarak programa katılmış olduğu tarihte yanında bulunduracaktır. Katılımcı organizasyonun resmi web sitesi üzerinden yapmış olduğu kayıt ve katılımlarda site içerisinde var olan katılım şartları ve koşulları okumuş ve kabul etmiş varsayılır. Vermiş olduğu bilgilerin eksik yanlış ya da hatalı olmasından sorumludur. Bu ve bunun gibi durumlardan kaynaklanan sorunlardan dolayı meydana gelebilecek olumsuzluklar ve maddi zararlardan katılımcı acentaya karşı sorumludur.


16. Öğle yemeği aktivite alanında 3+1 set menü, sabah kahvaltısı tabak veya açık büfe akşam yemeği açık büfe olarak verilecektir. Açık büfe Çorba Ana ve yardımcı yemekler, salatalar garnitürler ve soguk mezeler meyve çeşitleri ve tatlıdan kahvaltılıklardan oluşacaktır. Set menü ıse 3+1 tabldot şeklinde sunulacaktır.


17. Bunların dışındaki Soğuk ve sıcak  yerli ve yabancı içecekler ve diğer hizmetler ekstra ücrete tabidir.


18. Kadost ekibi programı tamamen gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.


19. Katılımcıların bulundukları şehirden hizmetin verileceği otele ulaşımı kendilerine aittir. Herhangi bir sebeple giriş tarihinde otele giriş yapmayan ve bununla ilgili bildirim yapmayan katılımcının kamp giriş tarihi baz alınarak en geç 24 saat içerisinde giriş yaptığı takdirde hizmet hakkı devam eder ancak 24 saatlik süre aşılmışsa hizmet hakkı düşer. Bilgilendirme yapılmışsa kişi kampa istediği tarihte giriş yapabilir. Ancak bu durum daha önceden belirlenmiş olan program çıkış gününü değiştirmeyecektir.


20. Katılımcılar kayıt esnasında verdiği adres ve telefonların doğru olduğunu ve değişiklikler yazılı olarak bildirilmedikçe geçerli olduğunu kabul ve beyan ederler.


21. Bazı kamp programlarında kamp süresince ve aktivitelerde çekilen fotoğraflar ve videolar katılımcılarımıza sosyal medya organlarımız aracılığı ile paylaşıma açılacaktır. Bu fotoğrafların çekimi ve katılımcılara temini ile ilgili;

a- Aktivitelerde olası teknik problemlerden dolayı fotoğraf ve video çekimi yapılamaması, o aktivitenin eksik olarak yapıldığı anlamı taşımaz ve katılımcıya herhangi tazminat hakkı doğurmaz. Ancak Kadost Organizasyonu bu gibi durumların yaşanmaması için tüm tedbirleri alacak ve aksaklıkları minimumda tutacaktır.

b- Kişilere hediye edilmesi ön görülen fotoğraf ve video çekimleri karşılığında kişilerden herhangi bir ücret talep edilmez ve kişiler bu fotoğraf ve videoları Kadost Doğa Sporları Organizasyonu sosyal medya hesapları aracılığı ile alabileceklerdir. Kadost organizasyonu kendi organizasyonlarında çekilen ve katılımcılara hediye edilen bu fotoğraf ve videolardan bazılarını reklamasyon amaçlı kendi sosyal medya organları ve reklam pazarlarında kullanabileceklerdir. Bundan sebeple katılımcılara herhangi bir şekilde bir tazminat hakkı doğurmaz. Ancak bundan sebeple rahatsızlık duyan herhangi bir katılımcı isteğini yazılı olarak bildirerek tebliğ etmesi durumunda Kadost Organizasyonu gerekli yardım hassasiyetinde bulunacaktır. Vadiler içerisinde Kadost’a bağlı olmadan çalışan fotoğrafçılar tarafından çekilen fotoğraflar ücreti mubabilinde ilgili fotoğrafçıdan satın alınır. Satın alınan bu fotoğraflar ücretli olup, Kadost tarafından ücret iadesi talep edilemez.


22. Kadost Doğa Sporları Organizasyonu programlarına katılan her ‘2 katılımcı’ için bir oda tahsis edilecektir. Ancak otelimizde 3 kişilik oda seçenekleri de bulunmaktadır. Kişiler isterse kendi arkadaş yada aileleri ile 3 kişi olarak yada 4 kişi olarak konaklayabilirler her hangi bir fiyat artış ya da düşüş söz konusu değildir. Bunun dışında ’’ben tek başıma bir odada kalmak istiyorum’’ isteğinde bulunan katılımcılar programı yöneten organizatörlerin göz önünde bulunduracağı müsaittik durumuna göre katılımcıya bunun mümkün olabileceğini ya da olamayacağını sözel olarak bildirirler. Müsaitlik durumuna göre tek başına odada kalan katılımcı organizatörlerin veya grup liderlerinin katılımcıya bildireceği single konaklama fark tutarını otelde konakladığı her gün için turun ilk gününden elden ödemek zorundadır.


23. Kadost paket programları için organizasyonun her aşamasında programlarla ilgili planlama ve uygulama ilkeleri ve bunlarla ilgili ayrıntılar tur organizatörleri tarafından yerine getirilir ve paket programı satın alan katılımcılara önceden resmi web sitesi üzerinden bildirilir. Tüm katılımcılar grup liderleri ve organizatörlerin belirlemiş olduğu plan ve program dahilinde hareket etmek durumundadır. Bunun dışında kalan ve katılımcılardan kaynaklanan her türlü aksaklık ve organizasyonun gidişatını olumsuz yönde etkileyecek durum ve bu gibi durumlardan organizasyon ekibi ve Kadost grup liderleri sorumlu tutulamaz.


24. Katılımcının hizmetin kusurlu olduğundan bahisle oteli ya da organizasyonu terk etmesi halinde, kampı terk ettiğini kamp yetkililerine yazılı olarak bildirmek zorundadır. Aksi halde katılımcı kampı terk etmiş sayılır ve hizmeti alıp kullanmış addolunur. Ayrıca katılımcı verilen hizmetten şikâyetçi olduğu halde hizmeti sonuna kadar kullanması şikâyetçi olduğu hususlar ile ilgili ikame hizmet ve bedel iadesi gibi tazminat haklarını ortadan kaldırır.


25. Kampa katılan katılımcılar imzalamamış olmasalar dahi taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını web sitemiz (www.kadost.com) ve ilanlar ile öğrenmiş, Satın alarak kampa bu sözleşme şartlarında katılmayı taahhüt etmişlerdir.


26. Bu sözleşme 26 maddeden oluşmaktadır. İhtilaf halinde TURSAB TAHKİM KURULU görevli ve yetkilidir. İhtilafın çözümünde TURSAB Çizelgesi kullanılacaktır. Acentenin konuyla ilişkin tutanak ve kayıtları delil olarak dikkate alınacaktır. İşbu hüküm tahkim ve delil anlaşması niteliğindedir. Bununla ilgili her türlü başvurunun kamp döneminin bitim tarihinden itibaren 15 gün içinde yapılması gerekmektedir. Anlaşmazlık halinde Nevşehir mahkemeleri yetkilidir.


YUKARIDAKİ HÜKÜMLER, PAKET PROGRAMI MAKBUZ, DEKONT YADA SATIŞ BİLETİ İLE BİRLİKTE SÖZLEŞMEYİ OLUŞTURMAKTA OLUP, TÜM ŞARTLAR TARAFLARCA MÜZAKERE EDİLMİŞ, ANLAŞILMIŞ VE ÖZGÜR İRADELERİ İLE KABUL EDİLMİŞTİR.


KATILIMCI KURALLARI VE SÖZLEŞMESİ

Kamp programının sağlıklı bir şekilde işleyebilmesi ve kampa katılanların güvenliği için, katılımcıların uymakla yükümlü oldukları kurallar vardır. Ayrıca kamp organizasyonunu gerçekleştiren kurumun ve bu organizasyona katılan katılımcıların da bazı hakları vardır.

Geziler ve aktiviteler dışında katılımcılara verilen serbest zamanların sonunda katılımcıların belirtilen noktaya dönmeleri gerekmektedir.

Çevre gezileri ve aktiviteler esnasında izin verilen serbest zamanlar dışında, katılımcıların grubu terk etmemeleri ve verilen zamanlara uymaları gerekmektedir. Katılımcıların kendilerinden kaynaklanan sebeplerle programlarını aksatmaları onlara herhangi bir tazminat hakkı doğurmaz.

Otel içerisinde ve organizasyon süresi boyunca katılımcılar her türlü uyuşturucu madde ve çeşitlerini bulunduramazlar kullanamazlar bundan dolayı ortaya çıkacak her türlü durumdan kendileri sorumlu olduğu gibi gerekli durumlarda  katılımcı kaza sigortalarından da faydalanamayacakları aşikar ve kesindir.

Katılımcılar grubun ve diğer katılımcıların huzurunu bozacak, kamp işleyişini ve programını aksatacak, kamp tesisine ve malzemelerine zarar verecek, kendilerinin ve başkalarının hayatını tehlikeye atacak, kanunlara karşı gelecek, doğaya ve çevreye zarar verecek tutum ve davranışta bulunmaları ve bunlara yol açabilecek derecede aşırı alkol alınması yasaktır.

Ayrıca Kamp tesisine kanunlarca yasak olan keyif verici maddeler getirilmesi ve kamp süresi boyunca kullanılması kesinlikle yasaktır.

Aktiviteler ve geziler esnasında, katılımcıların güvenlik ve emniyet tedbirlerine riayet etmeleri gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk katılımcıya aittir.

Katılımcıların kamp huzurunu bozacak şekilde hareket etmemeleri ve genel ahlaki kurallar dışında davranışlarda bulunmamaları gerekmektedir.

Katılımcıların, kamp programı esnasında kendilerine tahsis edilen malzeme ve ekipmanları korumaları ve zarar vermemeleri gerekmektedir. Bu malzemelere zarar gelmesi durumunda, o malzemenin bedeli katılımcıdan tazmin edilecektir.

Kampı erken terk etme durumu olanların, çıkışlarını erken yapmaları ve yetkililere bildirmeleri gerekmektedir.

Kamp katılımcılarından, yukarıdaki kurallara uymayanlar hakkında, Kamp Yöneticilerinin ihraç etme hakkı ve yetkisi bulunmaktadır. Herhangi bir nedenle kampa katılma hakkını kaybeden veya kamptan ihraç edilen kişinin katılım ücreti geri ödenmez.

Organizasyonu gerçekleştiren kurumun, gerekli gördüğü durumlarda kamp programında ekleme ve çıkarma hakkı bulunmaktadır.

Herhangi bir kamp dönemi, afet, savaş vb. olağanüstü mücbir durumlarda gerçekleştirilememesi durumunda, katılım ücretleri ilan edilecek süreler içerisinde katılımcılara eksiksiz olarak iade edilir.

Kaydı kesinleşen katılımcılar, yukarıdaki kuralları, mahfuz hakları ve katılımcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar.


Adres: KADOST KAZETUR ÇAVUŞİN OFİS: 1.KÜME MEVKİİ NO:11 ÇAVUŞİN/AVANOS/NEVŞEHİR

KADOST KAZETUR GÖREME TESİSLERİ, AVCILAR MAHALLESİ, BİLAL EROĞLU CADDESİ, GÖREME – NEVŞEHİR.

Merkez Tel: +90 545 550 66 50

Merkez Fax: +90 384 271 30 28

Cep Tel: +90 545 550 66 50

Get Information!
Kadost Adventure Tours
You can ask what you have on your mind about our tours and reservations.
Customer Representative
Customer Representative
+90 545 550 66 50
Available