Sıkça Sorulan Sorular

Soru 1 At Turlarını Nerede Yapıyorsunuz? Cevap 1 At Turlarımızın rota detayları her tur için, satış sayfasında detaylı olarak anlatılmaktadır. Bununla birlikte Göreme Merkez Vadilerinde turlarımızı yapmaktayız.

Soru 2 Daha önce ata binmedim sorun olur mu? cevap 2 Daha önce at binmemiş olmanız turlarımıza katılmanıza engel değilir. 3 Saate kadar olan turlarımız amatör biniciler için uygundur. Turdan önce personellerimizin vereceği kısa info atlarınızı yönlendirmeniz için yeterli olmaktadır. Gerekli durumlarda atınızı personelimiz tutmak suretiyle size eşlik edecektir. Tur Esnasında: Atlarımız tek sıra halinde tur liderini takip ederek ilerlerler. Atlar sürü yaşantısı sürdükleri için bu sıralamanın dışına çıkmazlar.

Soru 3 At Binerken nelere dikkat etmeliyim?  Cevap 3 Rahat kıyafetlerle binişe gelmelisiniz. Ayakkabılarınız topuksuz ve rahat olmalıdır. Kask ve diğer koruyucu ekipmanlar tarafımızdan sağlanacaktır. Personellerimiz biniş esnasında sizi yönlendireceklerdir. Bu yönlendirmelere dikkat etmelisiniz.

At Üzerine Biniş: Binici platformu üzerine çıkarak atınızın üzerine raht binebilirsiniz. Bu işlem esnasında personellerimiz size yardımcı olacaklar.

Atı Yönlendirme: Sağ dizgini çekmeniz durumunda atınız sağa döner. Sol dizgini çekmeniz durumunda atınız sağa döner. İki dizgini aynı eşitlikte çekerseniz atınız durur. Turlar tek sıra halinde ilerler. Atınızı tur sırasından çıkartmamanız gerekmektedir.

At Üzerinde Denge: Atınızın üzerinde rahat denge kurmanız için üzengi boylarınızın size uygun ve aynı eşitlikte olması gerekmektedir. Üzengi ayarlarınız için personelimiz yardımcı olacaktır. Ekstra yardım talepleriniz için personelimize söylemeniz yeterlidir. Ayağınızın 1/3 inin üzengiye girmesi, topuk kısmınızın yere doğru basılı olması denge için önemlidir. Vücudunuzun dik olması, yokuş inerken geriye doğru, yokuş çıkarken öne doğru eğilmeniz dengede kalmanızı kolaylaştıracaktır.

Soru 4 Bir ata 2 Kişi Binebilir miyiz? At alıp kendim binebilir miyim? Cevap 4 Her at bir kişiliktir. Bir ata 2 kişi binemezsiniz. Atlarımız rehber olmadan bireysel olarak verilmemektedir.

Soru 5 At Turu ücretleri farklılık gösterebilir mi? Cevap 5 Bölgemizde 12 Adet binicilik firması bulunmaktadır. Bu firmalar Kapadokya Atçılar Birliği fiyat tarifelerini uygulamaktadır. Bu sebeple fiyatlar değişiklik göstermez. Bununla birlikte dikkat etmeniz gereken husus hizmet aldığınız firmanın yasal olması, ihtimal dahilinde yaşanabilecek sorunlarda biniş sonrası hizmet desteklerini sağlamasıdır.

Soru 6 At Turlarına kimler katılamaz?  Cevap 6 110 kg. üzeri biniciler turlarımıza at güvenliği için katılamazlar. 4 Yaş altı katılımcılar ile kronik rahatsızlığı bulunan misafirler, hamileler, yakın zamanda ameliyat geçirmiş olanlar, Vücut uzuv kaybı olan katılımcılar, panik atak, kalp, tansiyon rahatsızlığı bulunan misafirlerimiz turlarımıza katılamazlar. Misafirlerimizin tura katılmış olmaları söz konusu sağlık durumlarının engel teşkil etmeyeceği taahhüdünde olduklarını beyan eder.

Amatör binicilerimiz 4 saat üzerinde ki turlarımıza katılamazlar. Ders içerikli 2-3-5-7 günlük hizmetlerimize katılabilirler.

Soru 7 Turu satın aldım ama gelmedim ne olur? Cevap 6  Turu satın alıp gelmezseniz tur katılım hakkınız yanar ve tur ücretini iade alamazsınız. Günübirlik turlarda 12 Saat kadar, Uzun turlarda 3 Gün öncesine kadar yazılı olmak kaydıyla iptal başvurusu yapabilir tur ücretinizi alabilirsiniz. Turunuzu 12 saat kala erteleyebilir, tur hakkınızı başkasının kullanımına sunabilirsiniz. 

SORUNUZ VE CEVABI YUKARIDA Kİ AÇIKLAMALARDA YOK MU? BİZLERE ULAŞINIZ 05455506650 - BİLGİ@KADOST.COMSoru 1  1 ATV Turlarını nerede yapıyorsunuz? Hangi Atv leri kullanıyorsunuz? Cevap 1 ATV Turlarımızın rota detayları her tur için, satış sayfasında detaylı olarak anlatılmaktadır. Bununla birlikte Göreme Merkez Vadilerinde Nevşehir Valiliğince belirlenen alanlarda turlarımızı yapmaktayız. Kullandığımız atvler 200CC Küba, Yuki, Motoran, Kymco marka atvlerdir.

Soru 2 Daha önce atv kullanmadım sorun olur mu? Cevap 2 Atvler otomatik viteslidir. Fren-Direksiyon-Gaz kontrolü ile çalışırlar. Kullanımı kolaydır. Deneme sürüşü ile katılımcıların binişe uyum sağlamaları sağlanır.

Soru 3 Atv Sürerken nelere dikkat etmeliyim?  Cevap 3 Dikkatinizi araca ve yola vermeniz, size anlatılan kurallara uymanız, iki teker-drift gibi olumsuz sürüşlerden kaçınmanız, kaskınızı sürekli takılı tutmanız, sürüş esnasında cep telefonu, fotoğraf gibi dikkat dağıtıcı unsurlarla uğraşmamanız, hız limitlerine dikkat etmeniz güvenliğiniz için önemlidir.

Soru 4 Bir ATV ye 2 Kişi Binebilir miyiz? Atv kiralayıp kendim binebilir miyim? Cevap Cevap 4 Bir atv 2 Kişiliktir. Fiyatımız araç fiyatıdır. 1 Atvye 2Kişi binebilirsiniz. Bireysel kiralama ile yanınızda tur lideri olmadan araziye çıkamazsınız. Her tur için tur liderimizin sizinle gelme zorunluluğu bulunmaktadır. Çünkü vadilerin her bölgesi atv girişine açık değildir. Yollar zor ve riskli olabilir. Arazi de araç mekanik hata verebilir. Bu ve buna benzer birçok sebeple yanınızda uzman bir liderin size eşlik etmesi yararınızadır. Tur lideri için extra ücret talep edilmemektedir.

Soru 5 Atv Kiralama ücretleri farklılık gösterebilir mi? Cevap 5 Bölgemizde yasal veya yasa dışı onlarca atv firması bulunmaktadır. Buna bağlı olarakta her firma kendi fiyat politikasını uygulayabilir. Turlar esnasında dikkat etmeniz gereken, kullandığınız atvlerin Turizm il müdürlüğüne kayıtlı, yasal plakalı olması, hizmet aldığınız firmanız ATV TURU YAPABİLİR sertifikasının bulunmasıdır. Bu ve buna benzer durumların eksikliğinde yaşayabileceğiniz sorunlarda veya kazalarda mağdur olabilirsiniz

Soru 6 Atv Turlarına kimler katılamaz? Cevap 4 Yaş altı katılımcılar ile kronik rahatsızlığı bulunan misafirler, hamileler, yakın zamanda ameliyat geçirmiş olanlar, Vücut uzuv kaybı olan katılımcılar, panik atak, kalp, tansiyon rahatsızlığı bulunan misafirlerimiz turlarımıza katılamazlar. Misafirlerimizin tura katılmış olmaları söz konusu sağlık durumlarının engel teşkil etmeyeceği taahhüdünde olduklarını beyan eder.

Soru 7 Turu satın aldım ama gelmedim ne olur? Cevap 6  Turu satın alıp gelmezseniz tur katılım hakkınız yanar ve tur ücretini iade alamazsınız. Günübirlik turlarda 12 Saat kadar, Uzun turlarda 3 Gün öncesine kadar yazılı olmak kaydıyla iptal başvurusu yapabilir tur ücretinizi alabilirsiniz. Turunuzu 12 saat kala erteleyebilir, tur hakkınızı başkasının kullanımına sunabilirsiniz. 

SORUNUZ VE CEVABI YUKARIDA Kİ AÇIKLAMALARDA YOK MU? BİZLERE ULAŞINIZ 05455506650 - BİLGİ@KADOST.COM

Soru 1  1 JEE SAFARİ Turlarını nerede yapıyorsunuz? Hangi JEEP leri kullanıyorsunuz? Cevap 1 JEEP Turlarımızın rota detayları her tur için, satış sayfasında detaylı olarak anlatılmaktadır. Bununla birlikte Göreme Merkez Vadilerinde Nevşehir Valiliğince belirlenen alanlarda turlarımızı yapmaktayız. Kullandığımız JEEPLER CAPTİVA, LAND, PATROL MARKA VE MODELDİR.

Soru 2 Daha önce JEEP TURUNA KATILMADIM sorun olur mu? Cevap 2 Jeep safari turlarımız uzman personel kontrolünde ve sürüünde yapılmaktadır. Koltuğunuza oturup safarinin ve Kapadokya nın tadını çıkarmanız yeterlidir.

Soru 3 Jeep Turunda nelere dikkat etmeliyim?  Cevap 3 Dikkatinizi araca ve yola vermeniz, size anlatılan kurallara uymanız, seyir esnasında olumsuz davranışlardan kaçınmanız, sürüş esnasında cep telefonu, fotoğraf gibi dikkat dağıtıcı unsurlarla uğraşmamanız, camdan sanrooftan, araçtan sark mamanız, uzuvlarınızı çıkarmamanız güvenliğiniz için önemlidir.

Soru 4 Bir JEEP e kaç kişi binebiliriz? Jeep kiralayıp kendim binebilir miyim? Cevap Cevap 4 Bir Jeep 6 Kişiliktir. Fiyatımız kişi fiyatıdır. Bireysel kiralama ile yanınızda tur lideri olmadan araziye çıkamazsınız. Her tur için tur liderimizin sizinle gelme zorunluluğu bulunmaktadır. Çünkü vadilerin her bölgesi jeep  girişine açık değildir. Yollar zor ve riskli olabilir. Arazi de araç mekanik hata verebilir. Bu ve buna benzer birçok sebeple yanınızda uzman bir liderin size eşlik etmesi yararınızadır. Tur lideri için extra ücret talep edilmemektedir.

Soru 5 JEEP Kiralama ücretleri farklılık gösterebilir mi? Cevap 5 Bölgemizde yasal veya yasa dışı onlarca jeep firması bulunmaktadır. Buna bağlı olarakta her firma kendi fiyat politikasını uygulayabilir. Turlar esnasında dikkat etmeniz gereken, kullanılan jeeplerin Turizm il müdürlüğüne kayıtlı, yasal plakalı olması, hizmet aldığınız firmanızın JEEP TURU YAPABİLİR sertifikasının bulunmasıdır. Bu ve buna benzer durumların eksikliğinde yaşayabileceğiniz sorunlarda veya kazalarda mağdur olabilirsiniz

Soru 6 JEEP Turlarına kimler katılamaz? Cevap 4 Yaş altı katılımcılar ile kronik rahatsızlığı bulunan misafirler, hamileler, yakın zamanda ameliyat geçirmiş olanlar, Vücut uzuv kaybı olan katılımcılar, panik atak, kalp, tansiyon rahatsızlığı bulunan misafirlerimiz turlarımıza katılamazlar. Misafirlerimizin tura katılmış olmaları söz konusu sağlık durumlarının engel teşkil etmeyeceği taahhüdünde olduklarını beyan eder.

Soru 7 Turu satın aldım ama gelmedim ne olur? Cevap 6  Turu satın alıp gelmezseniz tur katılım hakkınız yanar ve tur ücretini iade alamazsınız. Günübirlik turlarda 12 Saat kadar, Uzun turlarda 3 Gün öncesine kadar yazılı olmak kaydıyla iptal başvurusu yapabilir tur ücretinizi alabilirsiniz. Turunuzu 12 saat kala erteleyebilir, tur hakkınızı başkasının kullanımına sunabilirsiniz. 

SORUNUZ VE CEVABI YUKARIDA Kİ AÇIKLAMALARDA YOK MU? BİZLERE ULAŞINIZ 05455506650 - BİLGİ@KADOST.COM

Hayatınızda maceraya yer açın.

Kadost ile hemen tur rezervasyonunuzu yapın ve eşsiz deneyimlerle dolu muhteşem maceranıza başlayın.

Turları İnceleyin
Bilgi Alın!
Kadost Aktivite Sağlayıcı
Turlarımız ve rezervasyon hakkında aklınızdakileri sorabilirsiniz
Mehmet Uçman
Mehmet Uçman
+90 545 550 66 50
Müsait