EQUESTRIAN TOURS

Cappadocia Horse Riding Tour 60 Mn

Go Down

* Cappadocia horse tour is 1 hour in total.

*Break and photo taking times are included in the tour duration.

* Please write the time you want to attend in the "note" section.

FOR OTHER QUESTIONS ABOUT OUR HORSE TOURS, YOU CAN VISIT THE "FREQUENTLY ASKED QUESTIONS" SECTION AT THE BOTTOM OF OUR PAGE.

This price is exclusive to www.kadost.com. It does not set an example for our 3rd sales channels.

  Cappadocia, Antalya, Istanbul, Bursa, Ankara, Izmir, Bursa, Mersin, Adana, Kocaeli, Kartepe, Patara Beaches, Lycian Way, Gölbaşı, Ankara Forests... best horse farms, best horse tour routes, best horse tours www. kadost.com.

YOU CAN REVIEW THE EXTRA SECTION FOR YOUR EXTRA NEEDS. THE PRICES AND THE CONTENT ON THIS SITE ARE EXCLUSIVE TO WWW.KADOST.COM ONLY.

 OUR FOREIGN SALES CHANNELS ARE NOT EXAMPLES OF OUR SALES REPRESENTATIVE SALES, BRANCH SALES AND DOOR SALES. PERIODICAL, SHORT-TERM PRICE CHANGES, CAMPAIGNS, OPPORTUNITY DISCOUNTS CAN BE SEEN ACCORDING TO OUR SALES-MARKETING ACTIVITIES.

You can comment on your horse tour experiences in the comments section, give feedback and earn bonuses.

#Feedback #Cappadocia Horse Riding Prices #Cappadocia horse farm #Cappadocia ATV Tour #Horse tour #Cappadocia Horse Tour Prices 2022 #Cappadocia sunset Horse Tour #Göreme Horse Tour #Cappadocia horses photo

Cappadocia Horse Riding Tour - 60 Min.

Info for the Cappadocia Horse Tour :Basic horse riding information. 

 Starting the tour from Kadost Goreme Horse ranch.

Göreme Swords Valley, Girl's Church, Rose Valley and Red Valley Panorama

FOR YOUR EXTRA SERVICE REQUESTS, YOU CAN REVIEW OUR EXTRA SECTION AND ADD IT TO YOUR TOUR PROGRAM.

 • Insurances
 • Equestrian Tour
 • Tour Leader
 • Security equipment
 • Logistics vehicle
 • Food and beverages
 • Transportation
 • Extra 1Day Accommodation +Breaksafat
 • Breakfast
 • Lunch
 • Turkish Night Entertainment
 • ATV Tour 2Hours, For in the Cappadocia (Campaign)
 • Jeep Safari Tour for in the Cappadocia

15 Comment

Kapadokya vadilerini detaylı gezebilmek için en iyi aktivite... Biz 1saatlik tura katıldık zaman çok çabuk geçti, tam keyif almaya başlamıştık tur bitti. Gelecek yıl tatilimizde 2saat yapmayı planlıyorum. Atlar güzeldi, tur liderleri çok ilgilendiler teşekkür ederiz.

A... E...
8 Şubat 2022

İnternette ararken bulduk. iyiki gelmişiz. çok teşekkür ederiz.

F... B...
9 Şubat 2022

Harika bir gün geçirdim yazın tekrar görüşmek üzere...

F...
9 Şubat 2022

Çok güzel ve keyifli bir yolculuktu. Aybalaya binmek için tekrar geleceğim. Kapadokya at turu yapmak istiyorsanız mutlaka kadosta uğrayın.

R... A...
5 Mart 2022

Kapadokya'ya gelince ata binmemizi önermişlerdi. Öneri üzerine geldim. Başta biraz korktum ama at turunu çok sevdim. Gerçekten Kapadokya vadilerinde at binmek çok keyifliymiş. Atımın ismi Karam'dı ve çok iyi bir at dı. Fawori aktivitelerim arasında artık at binmek.

Ç... B...
7 Ekim 2022

Favori Kapadokya aktivitemiz muhakkak tavsiye ederim. Kapadokya'ya gelip at turu yapmadıysanız kapadokya tatiliniz yarım kalmış demektir.

S... G...
10 Ekim 2022

Birçok yerde at bindim Kapadokya da at binmek bambaşka bir deneyim. Atım çok deneyimliydi. Rehberler çok iyi davrandılar.

Z... A...
11 Ekim 2022

We joined the Cappadocia horse tour today. everything was great thank you very much for everything

J... K...
11 Ekim 2022

Tur yollari cok keyifli. Atlar cok iyi egitilmis. Cok iyi zaman gecirdik tesekkur ederim.

R... D...
11 Ekim 2022

Thank you for this very nice horse tour.

J... K...
12 Ekim 2022

Cappadocia horse tour was very enjoyable and fun. We had a very nice horse tour with my children and family. Authorities took great care of us. When you come to Cappadocia, make sure to take a horse tour

D... D...
13 Ekim 2022

6yıl once burda eşime evlenme teklif etmiştim. Ozamam eşim kız arkadaşımdı ve onunla at binmeye geliyorduk. Şimdi 4yaşında oğlum var, artık oğlum ve eşimle geliyorum. Çok güzel anılarımın olduğu harika çiftlik.

F... B...
13 Ekim 2022

جئت إلى كابادوكيا لأول مرة. اقترحوا جولات الخيول. انضممت إلى جولة الحصان. لدي أيضا خيول في بلدي. مثل وديان كابادوكيا ، فإن خيولها أيضًا جميلة جدًا.

R... K...
14 Ekim 2022

Kapadokya tatilimizin ikinci gününde at turuna katıldık. Daha önce hic ata binmemiştim ama ata binmek kolaymış. Atlar oldukça eğitimli bu at turunda işinizi çok kolaylaştırıyor. Rehberler sizi ne yapmanız gerektigi konusunda yönlendiriyor. Kapadokya da Kılıçlar Vadisi denilen vadide tur yaptık. Vadi içerisimde birde kilise var, Kızlar Kilisesi isminde biz atlardan inip ziyaret etmedik. Rehberlere söylerseniz ve grup cok kalabalik degilse ziyaret edebiliyorsunuz. Vadide belirli yerlerde fotograf molasi verdik. Rehberler cep telefonlarimizla fotograf ve videolarimizi cekti. Bence Kapadokya da yapilacak en güzel aktivite at turu.

V... S...
16 Ekim 2022

Kapadokya'ya her geldigimizde muhakkak kadosta gelip at turu yapiyoruz. Gecen yil Turkiye ye gelememistik, Turkiye bu surecte cok pahalanmis. At turu fiyatlarida cok artmis. 2019 yılinda da ata binmistik. 2020de 180tlye at turuna katilmistik. 2022 yilinda at turu 350tl olmus. Sadece at turu fiyatlari degil, restoranlar, oteller, balon turu fiyatlarida cok artmis. Özellikle balon turu fiyatlari inanilmaz artmis.

H... T...
16 Ekim 2022

Share

Get Information!
Kadost Adventure Tours
You can ask what you have on your mind about our tours and reservations.
Customer Representative
Customer Representative
+90 545 550 66 50
Available