Courses - Fitness & Spor Salonları

Ankara Fitness Kursu Aylık 12Ders

Go Down

ANKARA FITNESS ANTRENMANI - AYLIK 12 DERS - HAFTADA 3GÜN

*Ankara Fitness kursudur. 

*Ankara Fitness Kursu, Haftada 3 Gün, Ayda 12Derstir.

*Ankara Fitness kursu, grup dersleri fiyatıdır. 

*Özel Fitness kursları için, diğer kurs içeriklerimizi inceleyiniz.

*Fitness kursu günleri ve saatleri eğitmenimiz ile kararlaştırılır.

*Kurs ücreti Aylık aidatıdır. -Uzun süreli aidatlar için diğer başlıkları inceleyiniz.

*Haftalık kursa katılmayanlar için telafi  dersi yapılmaz. 

*Fitness Antrenmanları, Erdem Yalçın Spor Kulübünde yapılmaktadır.

*Ders süreleri ortalama 60DK.+-dir.

*www.kadost.com üzerinde satışı yapılan aktivite-tur-kurslar sadece kadost.com'a özeldir. Farklı hizmet ve ürünler için örnek teşkil etmez.

*Fiyatlara KDV ve kredi kartı sistem kesintileri dahildir.

#ankara-fitness #fitness #ankara-fitness-antrenmanı #ankara-fitness-salonu #zumba #nigde-zumba-kursu #zumba-antrenmani #plates #nigde-plates #plates-spor-salonu #nigde taekwondo #tekvando #nigde #nigde-tekvando-kursu #tekvando-turkiye #kayseri #nevşehir-tekvando #istanbul-taekwondo #ankara-taekwondo #mersin-taekwondo #ankara-tekvando #karate #fitness #plates #spor-salonu

En iyi fitness salonları, en iyi sportif salonlar, yüzme kursları, yüzme havuzları, en iyi sportif kurslar,

sizler için, www.kadost.com'da...

ANKARA FITNESS ANTRENMANI - AYLIK 12 DERS - HAFTADA 3GÜN

FİTNESS NEDİR? FİTNESS’IN FAYDALARI NELERDİR?

Fitness Nedir

Sağlık hepimiz için oldukça önemli. Ancak sağlıklı olmak için ne yapıyoruz? Belki sağlıklı ve dengeli besleniyoruz, zararlı besinleri elimizden geldiğince az tüketiyoruz. Peki, spor yapmaya ve vücudumuzu zinde tutmaya özen gösteriyor muyuz? Beslenme düzeni ne kadar önemli olsa da spor ve günlük aktiviteler, sağlıklı bir hayatın olmazsa olmazlarından. 

Özellikle fitness hem ruhsal hem fiziksel sağlığımız için oldukça faydalı bir spor olarak karşımıza çıkıyor. O halde, öncelikle fitness’ın ne olduğunu açıklamak sağlıklı olacaktır.

Fitness Nedir?

Fitness, kelime anlamı olarak “sağlıklı ve formda olmak” anlamına gelir. Diğer spor dallarından farklı olarak burada hedef, kas gruplarının birçoğunun sıkılaştırılması ve güçlendirilmesidir.

Fitness’ın Yararları Nelerdir?

Fitness Faydaları Nelerdir

“Fitness, sağlığımıza ne konuda iyi geliyor?” veya ”Fitness’ın faydaları nelerdir?” diye soruyor olabilirsiniz. Fitness’ın; kilo vermek, kas gelişimini sağlamak, kişiye fit ve sağlıklı bir görünüm kazandırmak, sağlıklı bir tüketim alışkanlığı edindirmek gibi birçok faydası bulunur. Diğer faydaları şu şekilde sıralanabilir:  

  • Metabolizmayı Hızlandırmada Yardımcı: Metabolizmanın hızı sadece içtiğiniz su ve yediğiniz bazı besinlerle artmaz. Fitness egzersizleri de metabolizmayı hızlandırmada etkilidir. Özellikle kilo verme, vücuttaki yağ oranını azaltma gibi hedefleriniz varsa fitness antrenman programı uygulamak tam size göre olabilir.
  • Zindelik Sağlamada Etkili: Fitness egzersizleri diğer spor türlerinde de olduğu gibi canlılık ve dinçlik sağlar. Bu sayede fitness yapan kişi günün kalanını enerjik, zinde ve üretici bir şekilde geçirebilir. 
  • Ruhsal Gelişime Katkılı: Fitness antrenmanlarından biri kardiyo olarak da bilinen kardiyovasküler hareketlerdir. Yani koşmak, bisiklet sürmek gibi dolaşım sistemini geliştirmek için yapılan aktivitelerdir. Bu egzersizler, serotonin ve dopamin gibi mutluluk hormonlarının salgılanmasında katkılıdır. Bu bakımdan fitness, ruh halini iyileştirmede de etkili kabul edilebilir.
  • Vücut Kompozisyonunu Düzeltmede Yardımcı: Masabaşı çalışma hayatı her geçen gün yaygınlaşırken buna bağlı olarak duruş bozukluğu problemleri de artıyor. Fitness antrenmanlarında yapılan birçok kas çalıştırma ve geliştirme hareketi ise postür bozukluklarını düzeltmede etkili. Böylece fitness sayesinde ileride oluşabilecek ortopedik sorunların önüne geçmeniz kolaylaşır. 
  • Uykuyu Düzene Sokmada Faydalı: Sağlıklı yaşam söz konusu olduğunda uykunun yeri ayrıdır. Hatta bazı sağlık problemlerinin sebebi de uyku düzensizliği olabiliyor. Fitness egzersizleri ise uyku saatlerini ve süresini düzene sokarak verimli bir gün geçirmenize yardımcı olur.  
  • Fitness ve Vücut Geliştirme Arasındaki Farklar Neler?
Fitness Nasıl Yapılır

Halk arasında fitness, çoğunlukla vücut geliştirme ile aynı olarak algılanır. Fakat durum tam olarak böyle değil.

Vücut geliştirme sporu, vücuttaki kas kütlesinin ve hacminin artmasının hedeflendiği bir spor türüdür. Vücut geliştirmeyi hedefleyen kişiler, kardiyovasküler egzersizleri daha az ve ağırlık antrenmanlarını daha fazla yaparlar. Fitness ise sağlıklı bir vücuda sahip olmak, kasları sıkılaştırmak, güçlendirmek ve geliştirmek için yapılır. 

Fitness Nasıl Yapılır, Fitness Programı Nedir?

Fitness Nasıl Yapılır

Fitness sporu yapmak isteyen birçok kişinin merakla sorduğu sorulardan biri fitness’ın nasıl yapıldığıdır. Öncelikle bu sporu ne için yapmak istediğiniz, spor veya fitness deneyimizin olup olmadığı gibi soruları cevaplamanız oldukça önemli. 

Tüm bu soruları cevapladıktan sonra bir spor eğitmeninden ya da uzman bir fizyoterapistten yardım alarak fitness programınızı hazırlamanız gerekir. Çünkü fitness programları; kişinin vücut ağırlığına, boyuna, spor deneyimine bakılarak kişiye özel olarak hazırlanır.

Tabii unutmadan şunu da belirtelim: Fitness sporunu evde veya açık havada kendi fitness ekipmanınızla ya da bir spor salonunda yapabilirsiniz.

#ankara-fitness #fitness #ankara-fitness-antrenmanı #ankara-fitness-salonu #zumba #nigde-zumba-kursu #zumba-antrenmani #plates #nigde-plates #plates-spor-salonu #nigde taekwondo #tekvando #nigde #nigde-tekvando-kursu #tekvando-turkiye #kayseri #nevşehir-tekvando #istanbul-taekwondo #ankara-taekwondo #mersin-taekwondo #ankara-tekvando #karate #fitness #plates #spor-salonu

No comment

Share

Get Information!
Kadost Adventure Tours
You can ask what you have on your mind about our tours and reservations.
Customer Representative
Customer Representative
+90 545 550 66 50
Available